Adopce na dálku


Nemáte dostatečné podmínky k osvojení pejska nebo kočičky? Rádi byste měli alespoň virtuálně „svého“ čtyřnohého přítele? I to je možné! 🙂 V útulku Azyl pes si můžete vybrat svého vyvoleného zvířecího kamaráda a adoptovat ho na dálku.

Bohužel se stává, že některý svěřenec útulku již nikdy nenajde svůj domov a jeho domovem se stane útulek. Jsou to většinou pejsci staří, které opustil jeho pán právě kvůli jejich věku. Dále jsou to pejsci (kočičky) se zdravotním handicapem. A nebo zvířátka, která nesplňují pro lidi jen estetickou stránku a díky tomu zůstanou navždy v útulku. I to se stává!!!!! A také jsou to psi, které se opakovaně vrátili z adopce z různých důvodů (úmrtí nového osvojitele, týrání, selhání lidského faktoru), což je velice stresující záležitost pro zvíře.

Jak adopce na dálku funguje:

  1. Vyberete si pejska (kočičku) na http://azylpes.cz/ nebo navštívíte osobně útulek Azyl pes (Krásný Les 3, 464 01, Frýdlant) a sdělíte útulku svůj záměr s adopcí na dálku.
  2. Na pejska či kočičku budete měsíčně přispívat finanční částkou, kterou si Vy zvolíte.
  3. U fotky zvířátka na webových stránkách útulku bude Vaše jméno a též bude Vaše jméno na kotci vyvoleného pejska či kočičky.
  4. Pokud se rozhodnete nakoupit potřebné věci pro zvířátko Vy osobně a osobně věci odvézt do útulku, pomazlit se s pejskem/kočičkou, tak máte dveře otevřené. 🙂

Adopcí na dálku pomůžete zvířeti důstojně dožít v útulku (ve smyslu poskytnutí většího komfortu např. nový pelíšek, více pamlsků, kvalitní krmivo uzpůsobené dietě atd.).

Kéž by si lidé vzali k srdci, když k sobě připoutají zvířecí bytůstku  :

„NEZAMÍTEJ MĚ V ČAS STÁŘÍ, NEOPOUŠTĚJ MĚ, KDYŽ POZBÝVÁM SIL.“(Žalm 71,9)

„STÁVÁŠ SE NAVŽDY ZODPOVĚDNÝM ZA TO, COS K SOBĚ PŘIPOUTAL. JSI NAVŽDY ZODPOVĚDNÝ ZA SVOU RŮŽI.“  (Antoine de Saint – Exupéry)

 

 

 

 .